Border collie

 

Narozena : 1.6.2007 Bonitační kód : 1/2 lim dasnn nna / K1 M1 Q1 R1 W3
Matka : Engina Fitmin Otec: Rob
Barva : dark sable DKK: 1/2
Číslo zápisu : CMKU/BOC/2151/07 Chovná – vrh A
Výška : 49cm CEA/PRA/Cat. : neg. 2012
Zkoušky : ZOP info v databázi

DNA CEA – non affected, DNA TNS – non affected,

DNA MDR1 – non affected, DNA NCL – non affected

-> z laboratoře Slovgen

Vyšetření PDF

MDR1;  NCLCEA;  TNS

Misty je klasickým představitelem tzv. pracovní linie borderek. Otec Rob je importovaný pes z Holandska po předcích s ISDS z Anglie a Skotska, který vyniká charakteristickým stylem pasení (Mistr Polska ve farmářském stylu z roku 2007 a další úspěchy) a její máma Engina Fitmin se aktivně věnuje agility a dogfrisbee. Misty zdědila všechny předpoklady pro sport, bohužel pasení se s ní nevěnujeme, ale je zde možnost, že se vlohy pro pasení budou přenášet na potomky.

Misty je štíhlá elegantní borderka se zajimavým zbarvením dark sable, které se u ní neprojevilo úplným zhnědnutí (zezlátnutím). Leč Misty je díky němu, jak panička říká, „prokvetlá“ hnědou barvou.
Díky importovanému otci je Misty s většinou psů nepříbuzná.
Jako všechny borderky miluje pohyb a velice ráda se učí. Paničce dělá průvodce na túrách, na bruslích i u kola. Pro zabavení cvičíme prvky z dogdancingu, na což je velice šikovná. Věnujeme se i poslušnosti (zk. ZOP – výborná). Avšak, co miluje jako každá borderka, je tenisák, který by mohla nosit celý den bez únavy a když není tenisák, tak prošmejdí celou zahradu a přinese cokoliv jiného. A to hlavně v přítomnosti návštěv, které jsou pro ni vítanou obětí pro házení čehokoliv.

Další její láskou jsou paniččini osmáci, které Misty hlídá a pozoruje, jak běhají v kole. Pak má doma i psí kamarádky, kterými jsou naše tři hovawartí slečny a k tomu ještě kočky, přičemž s tou nejmladší si hraje a pere :-).